Kenetli Sistem Çatı Kaplamaları

Çelik yada ahşap mevcut çatı konstrüksiyonu üzerine uygulama yapılan bu sistemde malzeme galvanizli sac, Coil – Coating sistem boyalı galvanizli sac, alüminyum, bakır, titanyum-çinko ve buna benzer metallerden üretilerek standart (40-50-60 cm) ve rulo halinde şantiyeye sevk edilir.

Çatı ve cephe kaplama sistemlerinde kullanım süresi ile orantılı biçimde görünen problemleri gidermek amacı ile tercih edilen kenet sistem; kesin bir şekilde su izolasyonu, her türlü çatı ve cephe sistemine uygun renk seçenekleri, uzun ömür, hızlı montaj imkanı, uzun ömürlüdür.

Kenet sistem formlandırma işlemi şantiyede konuşlandırırlan kenet sistem makinasi ile gerçekleştirilmektedir. Mahyadan saçağa veya saçaktan saçağa eksiksiz, tek boy (70 mt’ye kadar) halinde üretilen metal kenet çatı örtüsü kesin su sızdırmazlığını sağlar.

Özel formlandırılmış Z kesiti aşık profilleri ile üst kat kenet kaplamanın taşıyıcı sistemi oluşturulur. Isı yalıtım değerlerine göre seçilecek taş yünü levha veya camyünü şilte Z aşık aralarına yerleştirilir.

Yalıtım malzemesi altına serilen, polietilen film yada buhar kesici ve dengeleyici örtü ısı farklarından oluşabilecek yoğunlaşmanın yalıtımını sağlar.

OSB’Lİ veya OSB’siz tercih edilebilmektedir.