EPDM Membran Uygulamaları

EPDM rafineri ürünü Etilen ve Propilen madderinden üretilmiş sentetik kauçuktur.

Epdm’in en önemli özelliği oluşabilecek yüksek ısı değişimlerinde bile elastikiyetini, çekme direnci ve kopma esnemesini muhafaza etmesi, değişik hava koşullarına, güneş ışınlarına ve ozona, asit ve çözeltilere karşı dayanıklılığıdır.

Bu özelliklerinden dolayı bina temel ve toprak perde yalıtımlarında, teras ve kubbe yapılı çatılarda, giydirme cephelerde, göletlerin tabanlarında, her türlü peyzaj ve bahçe göllerinde ve artıma tesislerinde mükemmel bir su yalıtımı çözümü sunmaktadır.

Çatı ve teras izolasyon uygulamalarında genel olarak iki uygulama seçeneği vardır. EPDM membran şeritlerini çatı veya terasta birleştirmek veya panel halinde, yalıtım yapılacak yüzey ölçülerinde, önceden birleştirilmiş/hazırlanmış Epdm membranı sermek şeklinde uygulanmaktadır. EPDM membran şeritlerinin birbirine yapıştırılmasında kullanılan kenar bantları kaynak yerlerindeki tüm özelliklerin korunmasını sağlamakla beraber materyal içeriği inşaat yerinde de mobil termik kaynak makineleri ile kaynak yapabilmesini mümkün kılar.

Uygun yöntem ile uzman kişilerce kaynak yapıldığında sızdırmazlık garantidir.